LUVYLab Oy Ab – yhteystiedot

Laboratoriomme sijaitsee Lohjalla osoitteessa Länsi-Louhenkatu 31 ns. Liikuntalinna-rakennuksessa. Ojamonharjuntieltä on opastekyltit kääntyjälle molemmista saapumissuunnista. Myös rakennusta ympäröivän aidan portilla samoin kuin rakennuksessa itsessään sisääntulon välittömässä läheisyydessä on selkeät LUVYLab-kyltit.

Puhelinnumero:
019323895  / vesilaboratorio
019323626  / mikrobiologian laboratorio

Postiosoite:
PL 51,  08101 Lohja

Sähköpostiosoitteet:
laboratorio@luvylab.fi / toimisto@luvylab.fi

Laskutukseen liittyviä asioita voi tiedustella toimistosta, muut yhteydenotot kannattaa osoittaa suoraan laboratorioon.                                                   

Yrityksen johto

Jaana Pönni

Jaana Pönni

Toimitusjohtaja
Verkställande direktör
jaana.ponni@luvylab.fi
0505751738

Satu Henriksson

Satu Henriksson

Laboratoriopäällikkö
Laboratoriechef
satu.henriksson@luvylab.fi
0445285011

Laboratorio

Vesilaboratorio
—  p. 019323895
  • kemialliset analyysit
  • näytteenotto
  • näytteiden vastaanotto
  • tiedustelut
Elintarvike-, asumisterveys- ja eläinperäiset näytteet
—  p. 019323626
  • näytteiden vastaanotto
  • tiedustelut
Helmiina Manner

Helmiina Manner

Kemisti
Kemist
helmiina.manner@luvylab.fi
0503415567

Milla Holopainen

Milla Holopainen

Vastaava laborantti, sertifioitu näytteenottaja
Ansvarig laborant, certifierad provtagare
milla.holopainen@luvylab.fi
019323895

Kirsti Vuorela

Kirsti Vuorela

Vastaava laborantti, mikrobiologia
Ansvarig laborant, mikrobiologiska laboratoriet
kirsti.vuorela@luvylab.fi
019323626

Mira Peltola

Mira Peltola

Vastaava laborantti
Ansvarig laborant
laboratorio@luvylab.fi
019323895

Sinna Ruuskanen

Sinna Ruuskanen

Laborantti, sertifioitu näytteenottaja
Laborant, certifierad provtagare
sinna.ruuskanen@luvylab.fi
019323626

Joni Munnukka

Joni Munnukka

Laborantti
Laborant

Päivi Salo

Päivi Salo

Laborantti
Laborant

Susanna Ruotsalainen

Susanna Ruotsalainen

Laborantti
Laborant

Jonna Nitovuori

Jonna Nitovuori

Laborantti
Laborant

Puheluiden hinnat:  LUVYLab Oy Ab:lle soitetut puhelut ovat lisämaksuttomia. Puheluista ja jonotuksesta peritään vain soittajan oman operaattorin sopimuksen mukainen paikallisverkko- ja matkapuhelinmaksu.